Chcemy inspirować i informować – konferencja H2Szczecin „Wodór napędem regionu” cenną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń na temat wodoru

Konferencja podzielona będzie na cztery sesje plenarne. Każdą rozpocznie prezentacja przygotowana przez gości konferencji i prelegentów. Wydarzenie H2Szczecin „Wodór napędem regionu” otworzy Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii. Głos będą zabierać naukowcy, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz aktywiści zaangażowani w temat konferencji.

To będzie ważne wydarzenie dla naukowców. Przedsiębiorcy dowiedzą się jak może wyglądać tworzenie wodorowego „local content”, jak można optymalizować koszty działania i uniezależniać się energetycznie dzięki wodorowi. Będziemy także mówić o wodorowych łańcuchach dostaw, co jest nowością dla sektora TSL. Samorządowcy dowiedzą się czy to już dobry moment, by inwestować w komunikację miejską zasilaną wodorem. Powiemy także o powstających już w Polsce osiedlach wodorowych. Wiedza, inspiracja, wymiana doświadczeń. Takie są cele konferencji.